Ohlédnutí

 
 

Ohlédnutí

Po velkém úspěchu z roku 2008, kdy na první ročník festivalu Buddhové na Flédě dorazilo více než tisíc diváků, jsme v roce 2009 s chutí uspořádali druhý ročník. Tentokrát dokonce pod záštitou hejtmana JMK Michala Haška. Promítli jsme celkem tři dokumentární filmy a dva celovečerní snímky. Do Brna dorazili autoři dokumentu Jogíni v současném Tibetu Maria Przyjemska a Thomas Schmidt, aby se zúčastnili debaty s diváky. Jako příjemné osvěžení posloužily návštěvníkům rauty plné sushi a celý festival zakončila taneční party s DJ Funk Halenem. Větší pozornosti se nám dostalo také ze strany médií, a tak jsme pokaždé úspěšně naplnili kino Fléda, jehož kapacitu jsme tentokrát rozšířili o dalších sto židlí.

O festivalu Seznamte se s tibetským buddhismem! Zjistěte, co může učení z Himálaje nabídnout dnešním Evropanům. Poznejte rok od roku oblíbenější způsob praktikování buddhismu na Západě!
čtěte dál...
O prvním ročníku festivalu čtěte zde.
O druhém ročníku festivalu čtěte zde.
Partnerské festivaly Festival Buddhové na Flédě byl inspirován podobnými filmovými projekty, které v posledních letech vznikly v sousedních zemích. Na Slovensku v květnu 2010 proběhl již čtvrtý ročník festivalu Buddhovia v meste, v Polsku měl úspěch měsíční putovní festival buddhistických filmů Włóczędzy Dharmy a také Festiwal Kultury Buddyjskiej v Katowicích. Také v maďarském Pécsi proběhl loni první ročník festivalu s názvem Horizont a v litevském Vilniusu první ročník festivalu Budos kine.
čtěte dál...
Informace Buddhismus Diamantové cesty linie Karma
Kagjü, n.s. (www.bdc.cz)
vstup: 70,- (na celou akci 350,-)
Místo konání: klub Fléda, Štefánikova 24 Brno. Mapa zde
Spojení: Tramvají č. 1 ,6 ,7 na zastávku Hrnčířská.
Předprodejní místa:
BKC (Běhounská 17), Fléda (Štefánikova 24), Centrum BDC Brno (Špitálka 33)
Změna programu vyhrazena. Cizojazyčné filmy jsou opatřeny českými titulky.
metropolis Hejtman Brnobio potravinysuché plodzy Rizikové kácení, péče o stromy fleda kisshady cesky rozhlas brno plkátování nove brno