Partnerské festivaly

 
 

Partnerské festivaly

Festival Buddhové na Flédě byl inspirován podobnými filmovými projekty, které v posledních
letech vznikly v sousedních zemích. Na Slovensku v květnu 2010 proběhl již čtvrtý ročník festivalu Buddhovia v meste, v Polsku měl úspěch měsíční putovní festival buddhistických filmů Włóczędzy Dharmy a také Festiwal Kultury Buddyjskiej v Katowicích. Také v maďarském Pécsi proběhl loni první ročník festivalu s názvem Horizont a v litevském Vilniusu první ročník festivalu Budos kine. Všechny tyto zahraniční festivaly – stejně jako mezinárodní projekty, jako je například International Buddhist Film Festival – zaznamenaly velký spěch a byly impulzem pro vznik podobných projektů také v České republice.

Filmové festivaly buddhistických filmů jsme začali pořádat v roce 2008 v Brně a Hradci Králové. Brněnský festival Buddhové na Flédě, který letos pořádáme již potřetí, a také čtrnáctidenní královéhradecký festival Tady a teď navštívilo více než 1500 diváků. V roce 2010 jsme dokumenty o tibetském buddhismu představili v Českých Budějovicích na festivalu Prostor a radost, v Ostravě, Opavě a Frýdku-Místku v rámci festivalu ProTibet, v Ústí nad Labem na festivalu Buddhafest a v Jihlavě, Žďáru nad Sázavou a Vsetíně v rámci oslav buddhistického svátku Vesak. Pouze několik dní před letošním ročníkem našeho festivalu potom proběhne putovní festival Prostor mysli, který propojí Olomouc, Zlín, Rožnov pod Radhoštěm a Velké Karlovice.

O festivalu Seznamte se s tibetským buddhismem! Zjistěte, co může učení z Himálaje nabídnout dnešním Evropanům. Poznejte rok od roku oblíbenější způsob praktikování buddhismu na Západě!
čtěte dál...
O prvním ročníku festivalu čtěte zde.
O druhém ročníku festivalu čtěte zde.
Partnerské festivaly Festival Buddhové na Flédě byl inspirován podobnými filmovými projekty, které v posledních letech vznikly v sousedních zemích. Na Slovensku v květnu 2010 proběhl již čtvrtý ročník festivalu Buddhovia v meste, v Polsku měl úspěch měsíční putovní festival buddhistických filmů Włóczędzy Dharmy a také Festiwal Kultury Buddyjskiej v Katowicích. Také v maďarském Pécsi proběhl loni první ročník festivalu s názvem Horizont a v litevském Vilniusu první ročník festivalu Budos kine.
čtěte dál...
Informace Buddhismus Diamantové cesty linie Karma
Kagjü, n.s. (www.bdc.cz)
vstup: 70,- (na celou akci 350,-)
Místo konání: klub Fléda, Štefánikova 24 Brno. Mapa zde
Spojení: Tramvají č. 1 ,6 ,7 na zastávku Hrnčířská.
Předprodejní místa:
BKC (Běhounská 17), Fléda (Štefánikova 24), Centrum BDC Brno (Špitálka 33)
Změna programu vyhrazena. Cizojazyčné filmy jsou opatřeny českými titulky.
metropolis Hejtman Brnobio potravinysuché plodzy Rizikové kácení, péče o stromy fleda kisshady cesky rozhlas brno plkátování nove brno