Vzpomínky na buddhu

 
 

Vzpomínky na buddhu

dok, USA 2009, DVD, 97′

Dokument Grega Ellera je věnován zřejmě největšímu meditačnímu mistrovi 20. století, kterým byl 16. Karmapa. Karmapa je prvním vědomě se rodícím lamou Tibetu a již od 12. století stojí v čele jedné ze čtyř hlavních škol tibetského buddhismu, linie Karma Kagjü. 16. Karmapa po čínské invazi vyvedl z Tibetu do indického exilu skupinu takřka dvou set buddhistických učitelů a mnichů a založil nové sídlo školy Karma Kagjü v Sikkimu. V 70. letech opakovaně navštívil Evropu a USA, kde zanechal inspirující odkaz, díky němuž se dnes tibetský buddhismus Diamantové cesty rozvíjí po celém světě. Společně s Dilgem Khjence rinpočhem ho Tibeťané nazývali žijícím buddhou. Jako na osvícenou bytost na něj v dokumentu vzpomínají všichni, kdo se s ním potkali – tibetští lamové, západní žáci, ale také jeho americký lékař.

O festivalu Seznamte se s tibetským buddhismem! Zjistěte, co může učení z Himálaje nabídnout dnešním Evropanům. Poznejte rok od roku oblíbenější způsob praktikování buddhismu na Západě!
čtěte dál...
O prvním ročníku festivalu čtěte zde.
O druhém ročníku festivalu čtěte zde.
Partnerské festivaly Festival Buddhové na Flédě byl inspirován podobnými filmovými projekty, které v posledních letech vznikly v sousedních zemích. Na Slovensku v květnu 2010 proběhl již čtvrtý ročník festivalu Buddhovia v meste, v Polsku měl úspěch měsíční putovní festival buddhistických filmů Włóczędzy Dharmy a také Festiwal Kultury Buddyjskiej v Katowicích. Také v maďarském Pécsi proběhl loni první ročník festivalu s názvem Horizont a v litevském Vilniusu první ročník festivalu Budos kine.
čtěte dál...
Informace Buddhismus Diamantové cesty linie Karma
Kagjü, n.s. (www.bdc.cz)
vstup: 70,- (na celou akci 350,-)
Místo konání: klub Fléda, Štefánikova 24 Brno. Mapa zde
Spojení: Tramvají č. 1 ,6 ,7 na zastávku Hrnčířská.
Předprodejní místa:
BKC (Běhounská 17), Fléda (Štefánikova 24), Centrum BDC Brno (Špitálka 33)
Změna programu vyhrazena. Cizojazyčné filmy jsou opatřeny českými titulky.
metropolis Hejtman Brnobio potravinysuché plodzy Rizikové kácení, péče o stromy fleda kisshady cesky rozhlas brno plkátování nove brno