Nebe nad Tibetem

 
 

Nebe nad Tibetem

dokument, USA 2006, DVD, 89′

Festival zahájí meditativní pouť po klášterech, městech a posvátných místech, která se v Tibetu dosud zachovala. Ve Lhase, hlavním městě Tibetu, se připojíme k poutníkům, kteří v rámci své meditační praxe obcházejí známý chrám Džókhang. Prohlédneme si záznam vzácných maleb a soch, které se zatím podařilo uchránit před zničením. Poznáme život tibetské buddhistické komunity, která kvůli čínské okupaci neustále bojuje o přežití. Po čínské invazi došlo k masivnímu exilu meditačních mistrů a lamů, a tak zůstali místní buddhisté ve svých klášterech i vesnicích osamoceni.

O festivalu Seznamte se s tibetským buddhismem! Zjistěte, co může učení z Himálaje nabídnout dnešním Evropanům. Poznejte rok od roku oblíbenější způsob praktikování buddhismu na Západě!
čtěte dál...
O prvním ročníku festivalu čtěte zde.
O druhém ročníku festivalu čtěte zde.
Partnerské festivaly Festival Buddhové na Flédě byl inspirován podobnými filmovými projekty, které v posledních letech vznikly v sousedních zemích. Na Slovensku v květnu 2010 proběhl již čtvrtý ročník festivalu Buddhovia v meste, v Polsku měl úspěch měsíční putovní festival buddhistických filmů Włóczędzy Dharmy a také Festiwal Kultury Buddyjskiej v Katowicích. Také v maďarském Pécsi proběhl loni první ročník festivalu s názvem Horizont a v litevském Vilniusu první ročník festivalu Budos kine.
čtěte dál...
Informace Buddhismus Diamantové cesty linie Karma
Kagjü, n.s. (www.bdc.cz)
vstup: 70,- (na celou akci 350,-)
Místo konání: klub Fléda, Štefánikova 24 Brno. Mapa zde
Spojení: Tramvají č. 1 ,6 ,7 na zastávku Hrnčířská.
Předprodejní místa:
BKC (Běhounská 17), Fléda (Štefánikova 24), Centrum BDC Brno (Špitálka 33)
Změna programu vyhrazena. Cizojazyčné filmy jsou opatřeny českými titulky.
metropolis Hejtman Brnobio potravinysuché plodzy Rizikové kácení, péče o stromy fleda kisshady cesky rozhlas brno plkátování nove brno