Magický Mustang

 
 

Magický Mustang

dokument, SK 2010, DVD, 33′

Mladý slovenský filmař Marek Mackovič přijede do Brna, aby uvedl svůj cestopis. Dokument představuje bývalé himálajské království, které je dnes součástí Nepálu, avšak často bývá nazýváno Tibetem mimo čínské hranice. Protože až do roku 1992 byla země uzavřena před civilizací a turisty, přežívá právě zde tradiční způsob života neoddělitelně propojený s buddhismem. Snímek zachycuje mezinárodní výpravu třiceti přátel, kteří praktikují tibetský buddhismus Diamantové cesty. Do Mustangu se vydali pod vedením Anny Bachové, která je uznávanou léčitelkou v tradici tibetské medicíny. Účastníci výpravy na pouť vzpomínají a kontrast jejich domácího prostředí a divokého světa Mustangu je vede k porovnání hodnot a životního stylu v této buddhistické zemi a na Západě.

O festivalu Seznamte se s tibetským buddhismem! Zjistěte, co může učení z Himálaje nabídnout dnešním Evropanům. Poznejte rok od roku oblíbenější způsob praktikování buddhismu na Západě!
čtěte dál...
O prvním ročníku festivalu čtěte zde.
O druhém ročníku festivalu čtěte zde.
Partnerské festivaly Festival Buddhové na Flédě byl inspirován podobnými filmovými projekty, které v posledních letech vznikly v sousedních zemích. Na Slovensku v květnu 2010 proběhl již čtvrtý ročník festivalu Buddhovia v meste, v Polsku měl úspěch měsíční putovní festival buddhistických filmů Włóczędzy Dharmy a také Festiwal Kultury Buddyjskiej v Katowicích. Také v maďarském Pécsi proběhl loni první ročník festivalu s názvem Horizont a v litevském Vilniusu první ročník festivalu Budos kine.
čtěte dál...
Informace Buddhismus Diamantové cesty linie Karma
Kagjü, n.s. (www.bdc.cz)
vstup: 70,- (na celou akci 350,-)
Místo konání: klub Fléda, Štefánikova 24 Brno. Mapa zde
Spojení: Tramvají č. 1 ,6 ,7 na zastávku Hrnčířská.
Předprodejní místa:
BKC (Běhounská 17), Fléda (Štefánikova 24), Centrum BDC Brno (Špitálka 33)
Změna programu vyhrazena. Cizojazyčné filmy jsou opatřeny českými titulky.
metropolis Hejtman Brnobio potravinysuché plodzy Rizikové kácení, péče o stromy fleda kisshady cesky rozhlas brno plkátování nove brno