Hra mysli

 
 

Hra mysli

dok, ČR 2004, DVD, 33′
následuje debata s Veronikou Černou, učitelkou buddhismu Diamantové cesty

Snímek známého dokumentaristy Viliama Poltikoviče slouží jako úvod do buddhismu. Diváci se seznámí s postavou historického Buddhy a s rozličnými školami, které z jeho učení vycházejí. Světem buddhismu nás provedou Češi, kteří praktikují u nás nejrozšířenější buddhistický směr, tibetský buddhismus Diamantové cesty. V dokumentu se představí několik Evropanů, kteří se stali buddhistickými učiteli – zenový mistr polského původu Róši Kaisen, francouzský mnich Matthieu Ricard a také dánský lama Ole Nydahl. Podíváme se do meditačních center buddhismu Diamantové cesty v Praze, Brně a Těnovicích, která založili právě žáci lamy Oleho Nydahla. Součástí dokumentu je záznam z návštěvy 17. Karmapy Thaje Dordžeho v Praze.

O festivalu Seznamte se s tibetským buddhismem! Zjistěte, co může učení z Himálaje nabídnout dnešním Evropanům. Poznejte rok od roku oblíbenější způsob praktikování buddhismu na Západě!
čtěte dál...
O prvním ročníku festivalu čtěte zde.
O druhém ročníku festivalu čtěte zde.
Partnerské festivaly Festival Buddhové na Flédě byl inspirován podobnými filmovými projekty, které v posledních letech vznikly v sousedních zemích. Na Slovensku v květnu 2010 proběhl již čtvrtý ročník festivalu Buddhovia v meste, v Polsku měl úspěch měsíční putovní festival buddhistických filmů Włóczędzy Dharmy a také Festiwal Kultury Buddyjskiej v Katowicích. Také v maďarském Pécsi proběhl loni první ročník festivalu s názvem Horizont a v litevském Vilniusu první ročník festivalu Budos kine.
čtěte dál...
Informace Buddhismus Diamantové cesty linie Karma
Kagjü, n.s. (www.bdc.cz)
vstup: 70,- (na celou akci 350,-)
Místo konání: klub Fléda, Štefánikova 24 Brno. Mapa zde
Spojení: Tramvají č. 1 ,6 ,7 na zastávku Hrnčířská.
Předprodejní místa:
BKC (Běhounská 17), Fléda (Štefánikova 24), Centrum BDC Brno (Špitálka 33)
Změna programu vyhrazena. Cizojazyčné filmy jsou opatřeny českými titulky.
metropolis Hejtman Brnobio potravinysuché plodzy Rizikové kácení, péče o stromy fleda kisshady cesky rozhlas brno plkátování nove brno