Himálaj – Karavana

 
 

Himálaj – Karavana

celovečerní film, FR 1999, DVD, 108′

V nádherném nepálském údolí Dolpo se odehrává příběh tamních obyvatel, kteří se musejí jednou za čas vydat na cestu s karavanou jaků naložených solí, aby uskutečnili směnný obchod, který provádějí od nepaměti. Přesný čas, kdy se má karavana vydat na cestu, se stává jádrem generačního sporu mezi starým náčelníkem Thinlem, který rozhodnutí nechává na tradici a rituálech, a mladým Karmou, který se rozhoduje sám, podle vlastního rozumu. Ve Francii získal debut známého cestovatele Erica Valliho dvě prestižní ocenění – Césara za nejlepší kameru a Césara za nejlepší hudbu; byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

O festivalu Seznamte se s tibetským buddhismem! Zjistěte, co může učení z Himálaje nabídnout dnešním Evropanům. Poznejte rok od roku oblíbenější způsob praktikování buddhismu na Západě!
čtěte dál...
O prvním ročníku festivalu čtěte zde.
O druhém ročníku festivalu čtěte zde.
Partnerské festivaly Festival Buddhové na Flédě byl inspirován podobnými filmovými projekty, které v posledních letech vznikly v sousedních zemích. Na Slovensku v květnu 2010 proběhl již čtvrtý ročník festivalu Buddhovia v meste, v Polsku měl úspěch měsíční putovní festival buddhistických filmů Włóczędzy Dharmy a také Festiwal Kultury Buddyjskiej v Katowicích. Také v maďarském Pécsi proběhl loni první ročník festivalu s názvem Horizont a v litevském Vilniusu první ročník festivalu Budos kine.
čtěte dál...
Informace Buddhismus Diamantové cesty linie Karma
Kagjü, n.s. (www.bdc.cz)
vstup: 70,- (na celou akci 350,-)
Místo konání: klub Fléda, Štefánikova 24 Brno. Mapa zde
Spojení: Tramvají č. 1 ,6 ,7 na zastávku Hrnčířská.
Předprodejní místa:
BKC (Běhounská 17), Fléda (Štefánikova 24), Centrum BDC Brno (Špitálka 33)
Změna programu vyhrazena. Cizojazyčné filmy jsou opatřeny českými titulky.
metropolis Hejtman Brnobio potravinysuché plodzy Rizikové kácení, péče o stromy fleda kisshady cesky rozhlas brno plkátování nove brno