Cesta k osvícení – Život a svět Dilga Khjence rinpočheho

 
 

Cesta k osvícení – Život a svět Dilga Khjence rinpočheho

dokument, IT 1998, DVD, 46′

Snímek známého francouzského spisovatele a buddhistického mnicha Matthieu Ricarda vypráví o životě jednoho z největších tibetských učitelů 20. století. Dilgo Khjence rinpočhe byl představitelem tibetské školy Ňingma, jakožto spisovatel a meditační mistr se však stal inspirací pro všechny, kdo se s ním setkali, včetně 14. dalajlamy ze školy Gelug. Společně se 16. Karmapou ze školy Kagjü byl Tibeťany považován za žijícího, osvíceného buddhu. Rinpočhe strávil třináct let meditací v himálajských jeskyních, po čínské invazi odešel z Tibetu do Bhútánu a začal učit nejen v Asii, ale také na Západě, kde bylo přeloženo

více než deset jeho knih. Zatímco sledujeme jeho životní příběh, poznáváme rozličné meditační praxe, buddhistické učení, tibetské rituály, umění i tance.

O festivalu Seznamte se s tibetským buddhismem! Zjistěte, co může učení z Himálaje nabídnout dnešním Evropanům. Poznejte rok od roku oblíbenější způsob praktikování buddhismu na Západě!
čtěte dál...
O prvním ročníku festivalu čtěte zde.
O druhém ročníku festivalu čtěte zde.
Partnerské festivaly Festival Buddhové na Flédě byl inspirován podobnými filmovými projekty, které v posledních letech vznikly v sousedních zemích. Na Slovensku v květnu 2010 proběhl již čtvrtý ročník festivalu Buddhovia v meste, v Polsku měl úspěch měsíční putovní festival buddhistických filmů Włóczędzy Dharmy a také Festiwal Kultury Buddyjskiej v Katowicích. Také v maďarském Pécsi proběhl loni první ročník festivalu s názvem Horizont a v litevském Vilniusu první ročník festivalu Budos kine.
čtěte dál...
Informace Buddhismus Diamantové cesty linie Karma
Kagjü, n.s. (www.bdc.cz)
vstup: 70,- (na celou akci 350,-)
Místo konání: klub Fléda, Štefánikova 24 Brno. Mapa zde
Spojení: Tramvají č. 1 ,6 ,7 na zastávku Hrnčířská.
Předprodejní místa:
BKC (Běhounská 17), Fléda (Štefánikova 24), Centrum BDC Brno (Špitálka 33)
Změna programu vyhrazena. Cizojazyčné filmy jsou opatřeny českými titulky.
metropolis Hejtman Brnobio potravinysuché plodzy Rizikové kácení, péče o stromy fleda kisshady cesky rozhlas brno plkátování nove brno